Nižnji Novgorod odneo veliki bod iz Sočija

Guliver

U prvom meču pretposlednjeg, 29. kola ruske Premijer lige mreže su ostale netaknute, Soči i Nižnji Novogod odigrali su nerešeno - 0:0.

Soči je bio veliki favorit u duelu protiv Nižnjeg Novgoroda, izabranici Vladimira Fedotova su u mnogo boljoj formi, pred ovaj meč su bili drugi na tabeli, ali nisu uspeli da stignu do pobede.

Doduše, pitanje je i koliko motiva ima Soči, s obzirom da je UEFA suspendovala ruske timove iz evropskih takmičenja. Na drugoj strani, Nižnji Novgorod se grčevito branio, na kraju i obranio, i pored činjenice da je imao igrača manje još od 47. minuta kad je Enin dobio drugi žuti karton. Za goste je od 82. minuta igrao Ivan Miladinović.

Novgorod je ostao iznad crte i poboljšao šanse da ostane u eliti, ali sada ne zavise sao od sebe, već i od preostalih rezultata. U poslednjem kolu oni će na svom terenu ugostiti šampionsku ekipu Zenita.