Rubin osvojio Soči, Grofu pet u Moskvi

Miodrag Božović
Anton Novoderezhkin/TASS

Fudbaleri Rubina pobedili su (2:1) na gostovanju Sočiju, u 15. kolu Premijer lige Rusije. Najubedljiviji trijumf u nedeljnom programu upisao je Dinamo, u duelu sa Arsenalom (5:1).

Iako je Soči poveo, preko Rodriga, sredinom prvog poluvremena, gosti iz Kazanja imali su snage za preokret. Najpre je Abildgard izjednačio na isteku prvih pola sata igre, da bi u finišu Drejer postavio konačnih 1:2.

Đorđe Despotović nalazi se i dalje na listi povređenih fudbalera.

Dinamo je od 15. do 27. minuta obezbedio prednost od četiri gola protiv Arsenala. Pogađali su Šimanski, Balbuena i Grulev, dva puta. Zakarian je obezbedio Dinamu prednost od 5:0, da bi konačan rezultat (5:1) postavio Kluševič.

Uroš Radaković odigrao je ceo meč, Goran Čaušić zamenjen je u poluvremenu.

U duelu CSKA i Himkija nije bilo golova.

Remijem (2:2) okončan je susret Rostova i Ufe.

Dinamo je drugi sa 29 bodova, Soči treći sa 27. Šesti CSKA sakupio je 24, osmi Rubin 22, 11. Rostov 17, a 12. Ufa 15. Grofov Arsenal je 14. sa 13 poena.