Silni Zenit pregazio Lokomotivu i odbranio titulu

Zenit
Dmitry Golubovich

Zenit je odbranio titulu - u derbiju sezone ekipa iz Sankt Peterburga zgromila je Lokomotivu sa 6:1 i dva kola pre kraja overila osvajanje trofeja.

Na Gasporom areni igrao je samo jedan tim. Zenit je na odmor otišao sa prednošću od tri gola. Najpre je Artjem Dzjuba, u 19. minutu, pogodio mrežu Brazilca Giljermea, potom i u 39. raspoloženi Iranac Serdar Azmun udvostručio prednost domaćeg tima.

Tačku na sjajno izdanje izabranika Sergeja Semaka, u prvih 45 minuta, stavio je upravo Azmun sa bele tačke posle neopeznog starta Brazilca Pabla. Velikih 3:0 imao je Zenit, slavlje oko 40.000 navijača moglo je da počne.

Gde su „plavi“ stali pred odlazak, tu su nastavili i posle odmora. Na asistenciju Malkoma, Azmun je doneo Zenitu 4:0. Svega pet minuta kasnije, pukla je „petarda“, ponovo je Dzjuba bio na sceni, uz katastrofalnu reakciju odbrane gostujućeg tima, obradovao je navijače na tribinama.

Kamano je u 56. minutu postigao jedini pogodak za Lokomotivu, uzvratio je Malkom u 67, na asistenciju Dzjube, za konačnih 6:1. Zenit je na trijumfalan način overio osvajanje titule, četa Marka Nikolića posle serije od 11. uzastopnih pobeda u prolećnom delu sezone, napokon je stala. Protiv silnog Zenita više nije ni mogla…

Zenit je prvi sa 61 bodom, druga Lokomotiva ima 52.

Himki je sa 1:0 pobedio Ural, odlučio je Konate u 10. minutu.

Rostov je bio uspešniji od otpisanog Tambova – 2:0. Pogađali su Poloz (70) i Hašimoto (78).

Osmi Himki ima 44 boda, jedan više od devetog Rostova. Ural je 12. sa 31, a Tambov poslednji sa 13.