Atalanta se ne odriče LŠ, Kremoneze tone ka Seriji B

Serie A 1. apr 202317:15 0 komentara
Guliver

Atalanta je bila apsolutni favorit na gostovanju fenjerašu Kremonezeu, ali je do tri boda došla posle dosta muka – 3:1.

Atalanta želi da bude ove sezone među četiri najbolja tima Serije A, što bi im obezbedilo direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

I ostali su u toj trci posle trijumfa na gostovanju poslednjeplasiranom timu šampionata, ekipi Kremonezea, koji je kako se sezona bliži kraju sve bliže Seriji B.

Bio je domaćin bolji rival u prvom poluvremenu, nije iskoristio svoje šanse, a kazna ih je stigla u najgore moguće vreme, u 44. minutu, kad je pogodio iskusni Holanđanin De Ron.

Kremoneze se nije predavao, u 55. minutu dosuđen im je jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Ćiofani. Ipak, meč je rešen u 73. minutu, posle odlične akcije Atalante, Hojlund je proigrao Bogu, a reprezentativac Obale Slonovače je bio siguran egzekutor. U poslednjim trenucima meča pogodio je i Lukman.