Bikovi iz Torina bolji od Rosonera, strelac i Ivan Ilić

Serie A 18. maj 202422:42 0 komentara
Ivan Ilić (Torino) Torino FC v AC Milan - Serie A Ivan Ilic of Torino FC celebrates after scoring a goal during the Serie A football match between Torino FC and AC Milan. Turin Italy Copyright: Torino FC v AC Milan - Serie A Ivan Ilic of Torino FC celebrates after scoring a goal during the Serie A football match
Nicolò Campo via Guliver - Ivan Ilić (Torino)

Fudbaleri Torina pobedili su kao domaćini ekipu Milana u drugoj utakmici subotnjeg programa pretposlednjeg 37. kola Serije A.

SUPERLIGA SRBIJE NA SPORT KLUBU

Poledica: Pohapsiti sudije, ovo nema nigde na svetu

Voždovac: Rešili da se igraju životima dece i poštenih ljudi

Plej-aut: Vašarski penal u Pančevu, Voždovac pred ispadanjem

Luda proslava gola u Super ligi Srbije

Ljajić pijan napao recepcionera, vređao i pretio i policiji

Ubljani ispisali istoriju: Jedinstvo u Super ligi!

Meč na stadionu Olimpiko Grande Torino završena je rezultatom 3:1 (2:0). Zasluženo je ekipa Ivana Jurića savladala favorizovanog gosta.

Serija A

Bikovi su poveli u 26. minutu: sjajno je centrirao bivši igrač Rosonera Rikardo Rodrigez, a Duvan Zapata trzajem glavom efektno savladao

Bio je to 13. gol u Seriji A ove sezone za iskusnog Kolumbijca. Ujedno prvi koji je Torino postigao posle osam utakmica na domaćem terenu u prvom poluvremenu!

U 40. minutu već je bilo 2:0, ponovo centaršut i opet efektan udarac glavom. Strelac je bio srpski reprezentativac Ivan Ilić, njegov treći gol u sezoni, prvi u 2024. godini. Asistenciju je upisao Raoul Belanova.

Tek što je počelo drugo poluvreme Švajcarac Rodrigez je posle asistencije za vodeći gol Zapate i sam zatresao mrežu Milana. Bio je to najlepši pogodak na meču – „bomba“ koju golman Sportielo nije imao šanse da zaustavi.

Rosoneri su u nastavku meča uspeli samo da ublaže poraz golom kapitena Ismaela Benasera u 55. minutu.

Pored Ivana Ilića starter u timu Torina bio je golman Vanja Milinković Savić, dok je ceo meč za ekipu Milana odigrao Luka Jović.

Ovom pobedom Torino je preskočio na tabeli prošlosezonskog šampiona Napoli i u poslednjem kolu protiv Atalante pokušaće da se domogne Evrope.

Milan je bezbedan na drugom mestu iza gradskog rivala i novog šampiona Intera.

Torino – Milan 3:1 (Zapata 26, Ilić 40, Rodrigez 46 – Benaser penal 55)