Blickrig „Stare dame“: Juventus sa 3:0 na 3:3 protiv Bolonje

Serie A 20. maj 202422:45 0 komentara
Nikolo Fađoli
Alessandro Sabattini/Getty Images

Fudbaleri Bolonje su propustili veliku prednost koju su imali do 75. minuta i odigrali "samo" nerešeno protiv Juventusa, rezultat je bio 3:3.

Brutalno je domaća ekipa počela utakmicu. Već u drugom minutu je na odbitak posle udarca Frojlera Kalafiori postigao vodeći gol, a posle samo 11 minuta bilo je 2:0. Urbanski je uputio fantastičan centaršut koji je Kastro glavom spustio u mrežu, Juventus je bio u totalnom kolapsu.

Juventus nije napravio niti jednu priliku vrednu pomena u prvom delu igre, a Bolonja je mogla da vodi i ubedljivije.

Prvi konkretan pokušaj su gosti imali tek u 47. minutu preko Rabioa, ali je francuski vezista šutirao direktno u Skorupskog. Samo šest minuta posle prve prilike za Juventus, Bolonja je postigla i treći gol. Ponovo je Kalafiori bio strelac i to vrlo atraktivno, pošto je lobovao čuvara mreže Juventusa.

Sve je delovalo kao da će ovo biti ubedljiva pobeda ekipe koju sa klupe predvodi možda budući trener Juvea, Tijago Mota, međutim, od 76. do 84. minuta je krenuo sunovrat domaćina. Kjeza je prvo iskoristio grešku odbrane Bolonje i smanjio rezultat na 3:1. Sedam minuta kasnije je Milik fantastično pogodio iz slobodnog udarca, voda je ušla u uši Bolonji, a potpuni povratak je režirao mladi napadač, Kenan Jildiz.

Mogao je čak Juventus i do pobede na kraju, ali je rezultat ostao izjednačen. Sada su obe ekipe na 68 bodova i nalaze se na trećoj, odnosno četvrtoj poziciji. Meč je obeležio i povratak Nikola Fađolija na teren, koji je bio suspendovan od oktobra prošle godine zbog kockanja.