Bonući sprečio bruku Juventusa, Vlahović zamenjen

Serie A 1. maj 202214:24 1 komentar
Juventus, Leonardo Bonući
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa u 35. kolu Serije A u Torinu su pobedili Veneciju rezultatom 2:1, a junak trijumfa bio je Leonardo Bonući.

Crno-beli su se namučili protiv „fenjeraša“, a trećim trijumfom u poslednja četiri meča došli su na bod da i teoretski obezbede plasman u Ligu šampiona.

Povezane vesti

Sve je počelo kako treba za domaće jer je 35-godišnji Bonuči u 7. minutu doneo prednost „Staroj dami“, ali kako se bližio kraj utakmice sve više nervoze bilo je u igru ekipe Masimilijana Alegrija. Rasterećeni gosti su svaku priliku koristili da zaprete, a kada je Matija Aramu izjednačio u 71. minutu vrag je odneo šalu.

Juventus je zaigrao nešto ofanzivnije i već posle pet minuta na semaforu je pisalo 2:1 za crno-bele. Kad već Dušan Vlahović i ofanzivni igrači Torineza nisu imali svoj dan, ulogu meč vinera preuzeo je Bonuči drugim pogotkom u 76. minutu. Reprezentativcu Italije to je bio peti gol u sezoni.

Vlahovića je u 79. minutu zamenio Đorđo Kjelini.

Juventus u sledećem kolu gostuje Đenovi, a Venecija ide na noge Salernitani.