Ćiro jedini pogodio: Lacio na koračić od Lige šampiona

Serie A 21. maj 202322:50 0 komentara
Ćiro Imobile
Matteo Ciambelli/DeFodi Images via Guliver

Fudbaleri rimskog Lacija pobedili su kao gosti Udineze rezultatom 1:0 (0:0) u utakmici koja je zatvorila nedeljni program u okviru 36. kola italijanske Serije A. Ovim trijumfom ekipa Mauricija Sarija stigla je veoma blizu toga da obezbedi plasman u Ligu šampiona u narednoj sezoni.

“Nebeskoplavi” imaju 68 bodova i nalaze se na trećem mestu tabele. Petoplasirani Milan ima 64 boda i samo jedna pobeda u poslednja dva kola doneće timu iz prestonice učešće u elitnom takmičenju na jesen.

Kalčo u nedelju:

Sa druge strane, Udineze je, uprkos drugom porazu zaredom, daleko od zone ispadanja, ali i daleko od mesta koja vode u evropska takmičenja.

Jedini pogodak na “Dačija areni” postigao je italijanski reprezentativac Ćiro Imobile u 61. minutu iz penala. Bio je to 12. gol u sezoni za Imobilea. Bio je Lacio opasniji rival, ali do drugog gola nije stigao.

Čitavu utakmicu u rimskom timu odigrao je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, dok su sa klupe u drugom poluvremenu ušli Crnogorac Adam Marušić i Hrvat Toma Bašić.

U timu iz Udina nastupio je drugi srpski reprezentativac – Lazar Samardžić. Vezista je bio starter u ekipi Andree Sotila, ali je zamenjen u 87. minutu.

U poslednja dva kola Serije A Lacijali će dočekati Kremoneze i gostovati Empoliju, a Udineze gostuje Salernitani i dočekuje Juventus.