Fiorentina ima samo 3 pobede u 2024. godini

Serie A 15. apr 202420:51 0 komentara
Fiorentina
Gabriele Maltinti/Getty Images

Mnogo muke uložili su fudbaleri Fiorentine da "okrenu" utakmicu u svoju korist nakon ranog vođstva gostiju. Na kraju, stigli su samo do "pola puta": Fiorentina - Đenova 1:1 (0:1).

Viola je ostala sa samo tri pobede u 2024. godini, delom i zbog toga što je trener Vinćenco Italijano odmarao veliki broj startera između dve utakmice četvrtfinala Lige konferencija sa Viktorijom Plzenj.

U takvoj postavci, domaćin je imao dosta problema u gradnji igre, pa je Đenova stigla do penala nakon jedne visoko osvojene lopte u 42. minutu igre. Žunior Mesijas je šutirao Pjetro Teraćano odbranio udarac, ali tako da je lopta pala pred Kejleba Ekubana. Fabijano Parizi ga je oborio i, na kratko, odložio neminovno, jer je sudija pokazao na belu tačku, a odatle Albert Gudmundson poslao Teraćana u jednu, loptu u drugu stranu, a Đenovu u vođstvo.

Firoentina je i do tada bila opasniji tim, u nastavku utakmice samo je pojačala pritisak, ali je uspela samo da izjednači kada je Đakomo Bonaventura u 54. minutu uputio idealan centaršut s leve strane, a Džonatan Ikone glavom savladao Đozepa Martineza.

Viktorija u četvrtak stiže u Firencu na revanš nakon što je u Češkoj bilo 0:0.