Het-trik Žirua za petardu Milana protiv Dekijeve Sampdorije

Serie A 20. maj 202322:59 0 komentara
Olivije Žiru
REUTERS/Daniele Mascolo

Milan je slavio ubedljivu pobedu u 36. kolu Serije A protiv Sampdorije na San Siru 5:1.

Posle eliminacije od gradskog rivala u polufinalu Lige šampiona, za rosonere ostala je samo jedna misija. Kroz Seriju A doći do četvrtog mesta i ponovnog igranja u Ligi šampiona.

Nije briljirao prethodnih meseci u ligaškom takmičenju, a ni protiv budućeg učesnika Serije B nije bilo lako u prvih pola sata. Jeste Milan poveo u devetom minutu, strelac je bio Leao. Međutim, ponovo je odbrana dozvolila protivniku da zatrese mrežu, a strelac je bio Fabio Kvaljarela.

Ipak, ovog puta se pojavio Olivije Žiru. Prvo je u 23. minutu, posle druge asistencije Dijasa na meču, doneo novo vođstvo. A onda je u 29. minutu bio siguran sa penala za komotnih 3:1.

U drugom poluvremenu opušteniji Milan dovršio je posao. Prvo je Dijas, posle dve asistencije u 63. minutu postigao gol. A onda je najbolji igrač tima Leao pet minuta kasnije proigrao Žirua, koji je došao do het-trika.