Imobile se obrukao na Olimpiku, Atalanta nadigrala Lacio

Serie A 11. feb 202322:45 0 komentara
Lacio (Rasmus Hejlund slavi drugi pogodak na Olimpiku) Atalanta's Rasmus Hojlund celebrates scoring their second goal Serie A - Lazio v Atalanta
REUTERS/Alberto Lingria via Guliver (Rasmus Hejlund slavi drugi pogodak na Olimpiku)

Fudbaleri Atalante pobedili su kao gosti u Rimu tim Lacija u jednom od derbija 22. kola italijanske Serije A.

Serija A

Utakmica na rimskom Olimpiku završena je rezultatom 0:2.

Bio je to duel dva tima, koji se bore za mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone. Pre ovog meča Lacio je bio peti sa 39, Atalanta šesta sa bodom manje.

Međutim, gosti iz Bergama uspeli su da ostvare veliki trijumf i dođu do deobe trećeg mesta sa Romom i aktuelnim prvakom ekipom Milana.

Golove za Boginju iz Bergama postigli su Davide Zapakosta nakon fantastičnog udarca u 23. i mladi 20-godišnji danski internacionalac Rasmus Hejlund na asistenciju Nigerijca Ademole Lukmana u 65. minutu.

Tragičar u domaćem timu bio je kapiten i golgeter Ćiro Imobile. Promašio je dve velike šanse, u prvom poluvremenu kada je kod 0:0 „ukrao“ loptu Sergeju Milinkoviću-Saviću, u drugom poluvremenu je kod 0:1 ponovo izašao sam ispred Huana Musa, ali je u obe situacije argentinski golman sjajno reagovao.