Italija: Sasuolo nastavio pobednički niz

Serie A 6. mar 202217:44 0 komentara
Giuseppe Bellini, Getty Images

U nedelju su odigrane četiri utakmice 28. kola italijanske Serije A.

Fudbaleri Sasuola nastavili su sa sjajnim partijama i zabeležili treću pobedu u nizu, ovog puta savladali su Veneciju u gostima rezultatom 4:1.

Gosti iz Emilija-Romanje su poveli već u drugom minutu igre kada je Raspadori postigao gol. Igrao se 17. minuta kada je Berardi duplirao prednost, golom iz penala. Skamaka je u 29. minutu postigao još jedan pogodak iz penala.

U 34. minutu Henri je postigao pogodak za Veneciju, ali to nije bilo dovoljno za bilo kakav preokret. Berardi je u 71. minutu postigao još jedan gol iz penala.

Aramu je u 85. minutu promašio penal i tako ispustio priliku za bilo kakav preokret.

Fiorentina i Verona su remizirali 1:1. Domaćini su poveli u 10. minutu golom Krištofa Pjonteka, da bi Đanluka Kapri golom iz penala izjednačio u 20. minutu.

Utakmice Đenova – Empoli i Bolonja – Torino završene su bez golova.