Kaljari bolji od Sasuola, Račić povređen napustio teren

Serie A 19. maj 202414:47 0 komentara
Uroš Račić
Luca Diliberto/IPA Sport via Guliver

Kaljari je slavio na gostovanju Sasuolu 2:0 (0:0) u 34. kolu Serije A. Ekipu sa Sardinije doveo je u vođstvo rezervista Mateo Prati u 71. minutu, a trijumf je sa bele tačke overio Đanluka Lapadula u nadoknadi vremena.

OSTALE VESTI - SERIE A

Vezista domaćih i reprezentativac Srbije Uroš Račić izašao je sa terena uz pomoć saigrača u 57. minutu. Iz istog tabora, pre njega se povredio hrvatski štoper Martin Erlić. Još uvek nije detaljnije poznato o ozbiljnosti ovih slučajeva.

Brazilac Mateus Enrike pobrinuo se da „ulepša“ poraz raspravom sa arbitrom u finišu duela, pa ga je sudija dva uzastopna žuta kartona Danijele Doveri „častio“ sa dva uzastopna žuta kartona.

Kad je reč o zeleno-crnima, najverovatnije neće ostati u elitnom rangu italijanskog fudabala, pošto imaju po tri boda manje od Empolija i Frozinonea, koji imaju i meč manje. Njima bi bio dovoljan po bod da definitivno pošalju klub iz Emilije-Romanje u Seriju B.