Košmarno veče za Srbina: Milenkoviću crveni, Viola pokradena

Serie A 24. apr 202423:17 1 komentar
Guliver

Atalanta slavila u Beramu u revanš meču polufinala Kupa Italije protiv Fiorentine (4:1), u finalu će se boriti za trofej protiv Juventusa.

Biće mnogo price oko sudijskih odluka u revanš meču Kupa Italije, u kojem je Atalanta eliminisala Fiorentinu. Viola je od 53. minuta ostala sa igračem manje, tada je isključen srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Povezano

Ali, u tom detalju nema ništa sporno, kao poslednji igrač odbrane Milenković je zaustavio protivničkog napadača na 17 metara od gola.

Ipak, pri rezultatu 1:0 za Atalantu sudija La Penja nije svirao očigledan jedanaesterac za Violu. Prethodno je domaćin anulirao minus iz prvog duela na “Artemio Frankiju”, golom Kompajnersa.

Iako su doživeli sudijsku nepravdu, iako su imali igrača manje, gosti su uspeli da izjednače, preko Martineza Kvatre u 68. minutu. Atalanta je tada naravno jurnula u napad i evrogolom Skamake stigla je do vođstva u ovom meču, odnosno poravnanja u ukupnom skoru.

I nisu se domaći time zadovoljili, kako se susret bližio kraju želeli su da posao završe i pre prudužetaka. U tome su i uspeli, ali uz obilatu sudijsku pomoć. Još jednom.

U petom minutu nadoknade sevnula je kontra Atalante, začeta tako što je jedan igrač domaćih faulirao Biragija (dobio je direktan udarac u lice), a akcija je završena golom Lukmana u 90+5. minutu. Diskutabilno je i da li je Nigerijac bio u ofsajdu, ali je gol priznat.

Već tada drugi finalista je bio odlučen, a kad su svi igrači Fiorentine krenuli u napad Atalanta je još jednim golom, preko Pašalića u 90+8. minutu rešila sve dileme.