Kvadradov gol iz kornera za pamćenje, Juve lako do tri boda

Serie A 5. dec 202122:44 0 komentara
Huan Kvadrado
Valerio Pennicino/Getty Images

Poslednji meč nedeljnog programa u okviru 16. kola italijanske Serije A doneo duel Juventusa i Đenove na „Alijanc stadionu“ u Torinu, a „Stara dama“ je stigla do lake pobede – 2:0 (1:0).

Serija A u nedelju:

Posle ovog trijumfa Juventus se nalazi na deobi petog mesta tabele sa Fiorentinom – tim iz Torina ima 27 bodova, 11 manje od lidera na tabeli Milana. Bila je ovo četvrta pobeda za Juve u prethodnih pet ligaških nastupa. Đenova je i dalje u zoni ispadanja, u poslednja četiri kola osvojili su tek jedan bod, ukupno 10.

Poveo je Juventus devetom minutu, a strelac je bio Huan Kvadrado – Kolumbijac je postigao gol direktno iz kornera.

Tek u 82. minutu mogao je Juventus da odahne jer je stekao dva gola prednosti – Paulo Dibala pogodio je na asistenciju Federika Bernardeskija.

Goran Pandev je u igru za Đenovu ušao u 58. minutu.

U narednom kolu očekuje nas „Derbi dela lanterna“, gradski okršaj Đenove i Sampdorije na stadionu „Luiđi Feraris“. Ekipa Masimilijana Alegrija u idućem kolu gostuje Veneciji.