Luka savladao Vanju, srpski derbi u Torinu bez pobedinka

Serie A 21. maj 202316:55 0 komentara
foto Daniele Buffa/Image nella foto: esultanza gol Luka Jovic Db Torino 21/05/2023 - campionato di calcio serie A / Torino-Fiorentina / foto Daniele Buffa/Image nella foto: esultanza
foto Daniele Buffa/Guliver: Luka Jović

Srpski napadač Luka Jović savladao je reprezentativnog kolegu Vanju Milinkovića Savića, a njihovi timovi Fiorentina i Torino igrali su nerešeno u meču 36. kola Serije A.

Serija A

Utakmica na stadionu Grande Olimpiko u Torinu završena je rezultatom 1:1.

Gosti su poveli na početku drugog poluvremena kada je Kuame odlično centrirao sa pozicije desnog krila, a Luka Jović neometan preciznim udarcem glavom matirao Vanju Milinkovića Savića i postigao pet gol u Seriji A.

Torino je izjednačio u 66. minutu pogotkom Paragvajca Sanaberije nakon asistencije Bonđorna – 1:1.

Na kraju miroljubiv remi u malom srpskom derbiju na Apeninskom poluostrvu.

Jović je u igru ušao samo tri minuta pre nego što je postigao gol za Fiorentinu. Ceo meč za goste odigrao je Aleksa Terzić, dok treći srpski reprezentativac u timu iz Firence Nikola Milenković nije ulazio u igru.

U domaćem timu pored golmana Vanje Milinkovića Savića ceo meč odigrao je Ivan Ilić.