Milenković strelac: Fiorentina bolja od Dekijeve Sampdorije

Serie A 6. nov 202217:29 1 komentar
Luka Jović Nikola Milenković
xLisaxGuglielmix/xipa-agency.netx/xLivexMediax

Fudbaleri Fiorentine su u gostima pobedili Sampdoriju rezultatom 2:0 u meču 13. kola Serije A.

Na „Luiđi Feraris“ stadionu bila su trojica Srbina, Luka Jović i Nikola Milenković bili su na pobedničkoj strani, dok je Filip Đurić zajedno sa svojim trenerom Dejanom Stankovićem na onoj drugoj.

Fiorentina je povela već u četvrtom minutu kada je Đakomo Bonaventura na asistenciju Dodoa postigao gol.

Samo osam minuta kasnije imali su gosti još jednu šansu preko Kuamea, ali je štoper Ferari odlično reagovao.

U nastavku meča gosti iz Firence su nastavili sa dobrom igrom, a reprezentativac Srbije Nikola Milenković je postigao gol glavom posle centaršuta iz kornera Biragija.

U drugoj utakmici Monca je pobedila 2:0 Veronu, što je šesti uzastopni poraz gostujuće ekipe.

Verona je od 27. minuta igrala sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio defanzivac Đanđakomo Manjani.

Monca je povela u 68. minutu golon Karlosa Augusta, da bi Andrea Kolpani u 90. minutu pogodio za konačni rezultat.