Nada za LŠ: Juve u ludom derbiju pobedio Konteove šampione

Fudbal 15. maj 202119:58 > 20:17 9 komentara
Juventus
REUTERS/Massimo Pinca

U derbiju 37. kola italijanske Serije A fudbaleri Juventusa su na domaćem „Alijanc“ stadionu rezultatom 3:2 (2:1) slavili protiv novih šampiona – ekipe Intera. Pobednički pogodak za „Bjanko-nere“ postigao je Kolumbijac Huan Kvadrado sa bele tačke u 88. minutu. Sa ta tri boda Juventus je u velikoj meri poboljšao svoje šanse da se nađe u Ligi šampiona naredne sezone, ali i dalje njihova sudbina zavisi od Napolija, koji ima dva boda manje, ali i meč manje.

U izuzetno interesantnom meču „Stara dama“ je povela u 24. minutu preko Portugalca Kristijana Ronalda – on je prvo šutirao penal koji je Samir Handanović odbranio, ali je odbitak uspeo da pretvori u svoj 29. pogodak u sezoni, po čemu je ubedljivo prvi na listi strelaca.

Serie A:

Samo 11 minuta kasnije penal je imao i Inter, a siguran strelac bio je Belgijanac Romelu Lukaku, koji je tako stigao do 23. gola u sezoni, po čemu je drugi iza Ronalda.

Ipak, domaćin na poluvreme odlazi sa prednošću – Huan Kvadrado je fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca doneo 2:1 Juveu u 45+3. minutu.

U 55. minutu Rodrigo Betankur dobija drugi žuti karton, pa Inter ima igrača više, a to uspeva da iskoristi tek u 83. minutu.

Tada je iskusni štoper Juventusa Đorđo Kjelini prilikom jednog raščišćavanja nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu. Međutim, u 88. minutu Juventus sa igračem manje ipak dolazi do veoma bitnih bodova – Kvadrado izvodi penal i donosi veliko slavlje ekipi Andree Pirla, čija je budućnost u klubu posle neuspešne sezone daleko od bezbedne.

Inter takođe završava utakmicu sa desetoricom fudbalera jer je u 90+2. minutu hrvatski vezista Marcelo Brozović dobio drugi žuti karton zbog neopreznog starta.

Juventus je ovom pobedom stigao do četvrtog mesta tabele, koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone. Torinski tim ima 75 bodova, baš koliko ima i trećeplasirani Milan i dva više od Napolija, ali oba ta tima imaju meč manje. Juve u poslednjem kolu gostuje Bolonji i mora da se nada kiksevima Milana i Napolija u poslednja dva meča sezone da bi se plasirao u elitno evropsko takmičenje.

Bio je ovo prvi poraz za Inter posle 17 utakmica u svim takmičenjima (14 pobeda i 3 poraza), a poslednja ekipa koja ih je porazila bila je upravo Juventus u Kupu drugog februara. U Seriji A Inter nije izgubio još od šestog januara, kada ih je u Đenovi pobedila Sampdorija.

Inter je već ranije obezbedio novu titulu, svoju prvu u Seriji A od sezone 2009/2010. U poslednjem kolu ekipa Antonija Kontea dočekaće Udineze na stadionu „Đuzepe Meaca“.