Nova drama Stankovića i Đuričića i 16. poraz Sampdorije

Serie A 18. feb 202317:03 2 komentara
(Tijago Mota i Dejan Stanković) Dejan Stankovic (Sampdoria) and Thiago Motta (Bologna) during Bologna FC vs UC Sampdoria, italian soccer Serie A match in Bologna, Italy, October 08 2022 italian soccer Serie A match - Bologna FC vs UC Sampdoria
Guliver image (Tijago Mota i Dejan Stanković)

Fudbaleri Bolonje pobedili su kao gosti na Marasiju ekipu Sampdorije u prvoj subotnjoj utakmici 23. kola elitne italijanske Serije A.

Povezano

Meč na stadionu „Luiđi Feraris“ u Đenovi završen je rezultatom 1:2.

Vodeći gol za goste postigao je bivši fudbaler Sampdorije Roberto Sorijano u 27. minutu.

A onda u rasponu od samo dva minuta dva penala za Sampdoriju i prilika za potpun preokret. Prvi jedaneaesterac u 68. minutu Marokanac Abdelhamid Sabiri je realizovao, ali mu je drugi sjajno odbranio poljski golman Lukaš Skorupski i ostalo je nerešeno 1:1.

Tako je bilo sve do 90. minuta kada je Rikardo Orsolini postigao drugi gol za goste iz Bolonje. VAR je više od dva minuta proveravao da li je bilo ofsajda, ali je na kraju gol priznat i Sampdorija je doživela novi poraz – 1:2.

Ovo je nakon dva vezana remija 16. poraz za ekipu Dejana Stankovića u Seriji A. I dalje je na pretposlednjem mestu sa samo 11 osvojenih bodova iz 23 utakmice. Bolonja, koju s klupe vodi Stankovićev prijatelj i nekadašnji saigrač iz Intera Tijago Mota, zauzima sedmo mesto na tabeli sa 32 boda.

U startnoj postavi Sampdorije bio je i srpski reprezentativac Filip Đuričić.

U narednom kolu Dejana Stankovića čeka još jedan emotivni meč, sa Sampdorijom gostuje svom nekadašnjem klubu Laciju, dok Bolonja dočekuje milanski Inter.