Orsolini pokvario Džekov veliki jubilej

Serie A 26. feb 202314:32 0 komentara
AP Photo/Luca Bruno/Guliver Images

Fudbaleri Bolonje pobedili su Inter sa 1:0 (0:0) u prvom nedeljnom meču 24. kola Serije A i sada su sedmi sa 33 boda, osam manje od Atalante, dok su nerazuri drugi sa 48, sedamnaest manje od lidera Napolija.

U prvom poluvremenu smo videli prilike na obe strane – Bolonji je poništen gol zbog ofsajda i Sorijano je pogodio prečku, a na drugoj strani je najbliži pogotku bio Lautaro Martinez, koji je glavom šutirao pored gola posle preciznog ubacivanja Bastionija.

Na početku drugog poluvremena Gosens je namestio sjajnu priliku Čalhanogluu, ali je ovaj bio neprecizan sa desetak metara. Nešto kasnije, domaći su propustili tri šanse u jednom napadu, da bi na kraju lopta završila u Onaninim rukama posle udarca Domingeza.

Bolonja - Inter
Giuseppe Maffia/Guliver Images

Lukaku je iz izgledne situacije šutirao pravo u Skorupskog, a u 64. minutu u igru je ušao Edin Džeko baš umesto Belgijanca.

To je 500. utakmica bosanskohercegovačkog napadača u ligama petice, on je jedan od osam napadača kojima je to pošlo za rukom u 21. veku, uz Mesija, Kvaljarelu, Benzemu, Đilardina, Brijanda, Toresa i Gameira.

Nedugo zatim je Skorupski odbranio snažan udarac baš Džeka, ali onda je Bolonja stigla do prednosti u 76. minutu preko Rikarda Orsolinija. D’Ambrozio je jeftino prodao loptu, Shauten je bio asistent, a Orsolini je iskontrolisao loptu grudima pre nego što ju je poslao iza Onaninih leđa.

Poslednju šansu za Inter imao je Gosens u nadoknadi vremena, ali je domaćin sačuvao trijumf.

U sledećem kolu Bolonja 6. marta gostuje Torinu, dok Inter dan ranije dočekuje Leće.