Paredes „crveneo“, Lukaku pogodio, Roma slavila

Serie A 19. maj 202423:05 0 komentara
Romelu Lukaku
Paolo Bruno/Getty Images

Roma je uspela da savlada Đenovu u 37. kolu Serije A rezultatom 1:0, a gol odluke bio je delo Romelua Lukakua iz 79. minuta.

„Vučica“ je bolje počela utakmicu, a tek u 23. minutu je stvorila prvu konkretnu priliku. Baldanzi je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je promašio gol. Prvo poluvreme bilo je nesadržajno, pa su golovi izostali.

Drugi deo igre doneo je mnogo više uzbuđenja, tenzije i prilika. Lukaku je u 68. minutu imao odličnu priliku, ali mu je golman gostiju odbranio udarac. Veliki problem za domaćina napravio je Paredes u 72. minutu koji je nepromišljeno dobio dva žuta kartona u jednom minutu i ostavio svoju ekipu sa igračem manje.

Bez obzira na igrača manje, Roma je došla do gola. Lukaku je iskoristio dobar centaršut El Šaravija i iz teške pozicije je glavom matirao Martineza. Od tog trenutka je Đenova snažnije napala, ali nije bila dovoljno konkretna i Roma je došla do pobede.

„Vučica“ je sada šesta sa 63 boda, dok je Đenova na 11. mestu sa 46 bodova.