Početničke greške u odbrani Venecije za trijumf Sampdorije

Serie A 20. mar 202214:27 0 komentara
Kaputo Sampdorija Sampdoria Francesco Caputo scores a goal of 0-1 during Venezia FC vs UC Sampdoria, italian soccer Serie A match in Venice, Italy, March 20 2022 PUBLICATIONxNOTxINxITA Copyright: Sampdoria â& x80;& x99;s Francesco Caputo scores a goal of 0-1 during Venezia FC vs UC Sampdoria, italian soccer Serie
Alessio Marini/ipa-agency via Guliver

Fudbaleri Sampdorije pobedili su kao gosti tim Venecije sa 2:0 u prvoj utakmici nedeljnog programa 30. kola italijanske Serije A.

Povezane vesti

Venecija je nakon ovog poraza ostala pretposlednja na tabeli, ali sama je kriva zbog toga.

Gosti iz Đenove poveli su nakon velike greške domaćeg golmana. Iskusni 37-godišnji Finac Niki Maenpa početnički je reagovao u 24. minutu, petljao kada mu je saigrač vratio loptu, izgubio je i Frančesko Kaputo je lako pogodio praznu mrežu – 0:1.

Slična situacija 12 minuta kasnije. Sada su u poslednjoj liniji petljali defanzivci Venecije, finski golman je ovog puta odbranio prvi udarac, ali ne i odbijenu loptu, koju je Kaputo ponovo smetio u mrežu -0:2.

Iskusni napadač Sampdorije povećao je golgeterski konto na devet golova. U drugom poluvremenu je mogao i do het-trik, ali se rezultat više nije menjao.

Sampdorja se izjednačila po bodovima sa Specijom i stigla do 15. mesta na tabeli Serije A.