Preokret Rome protiv Sasuola, Dibala čovek odluke

Serie A 3. dec 202319:54 0 komentara
Guliver

Tek kad je Sasuolo ostao sa desetoricom, i uz dosuđeni penal, Rimljani stigli do preokreta protiv domaćina - 2:1.

Vezala je Roma nekoliko dobrih partija u Seriji A i probila se u gornji deo tabele, a ekipa Žozea Murinja nastavila je u tom ritmu, slavila je posle preokreta protiv Sasuola u gostima.

Povezano

Činilo se da će Vučica pasti u Ređo Emiliji, na stadionu „Mapei“ poveo je Sasuolo posle pogotka Mateusa Henrikea u 25. minutu, posle asistencije Berardija.

Rimljani su bili blizu izjednačenja u 39. minutu, ali je tada Konsilji sjajno odbranio udarac Paula Dibale. Ipak, bilo im je daleko lakše posle 62. minuta, kad je direktan crveni karton dobio Rumun Boloka.

Brojčanu prednost Roma je maksimalno iskoristila, najpre za izjednačenje preko Dibale, koji je u 76. minutu iskoristio jedanaesterac, a potom za preokret, kad je u 82. minutu precizan bio Kristensen, ovoga puta Dibala je bio asistent.