Raduje se kapiten Lazović: Asistencijom doneo timu opstanak

Serie A 20. maj 202420:49 0 komentara
Darko Lazović
xAgostinoxGemito IPAxSportx xipa-x via Guliver

Fudbaleri Verone takmičiće se u Seriji A i naredne sezone. Ekipa Marka Baronija je u ponedeljak kao gost pobedila Salernitanu rezultatom 2:1 (2:0) i kolo pre kraja šampionata osigurala opstanak.

NAJPOPULARNIJE NA PORTALU SPORT KLUBA

Tim Zvezde za finale: Olajinka siguran, tu je i Bukari

Nikola Jokić progovorio o reprezentaciji

Šokantne optužbe: Kamila Đorđi opljačkala vilu kod Firence

Verona ima 37 bodova, četiri više od Empolija, poslednjeg “ispod crte”. To znači da će Empoli u poslednjoj rundi imati šansu da se spase ukoliko “preskoči” Udineze (imaju bod više), Frozninone (dva boda više) ili Kaljari (tri boda više). Leće je siguran učesnik Serije A naredne sezone, baš kao i sada Verona.

Serija A:

Pobedničku ekipu u Salernu je i ovog puta sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio nekadašnji srpski reprezentativac Darko Lazović. On je zamenjen u sudijskoj nadoknadi vremena u finišu utakmice.

Golove za pobednika postigli su Tomaš Suslov u 22. minutu (asistent Noslin) i Majkl Folorunšo u 45+3. minutu, a asistirao mu je upravo Lazović.

Jedini gol za domaćna iz Salerna dao je Mađore u 90. minutu duela.

Salernitana je odranije izgubila prvologaški status i poslednja je na tabeli.