Samardžić skrivio penal, pa doneo bod spasa u 103. minutu

Serie A 19. maj 202417:14 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

U direktnom duelu dva tima koja se bore za opstanak u 37. kolu Serije A Udineze i Empoli su igrali 1:1. Frozinone je takođe kao gost minimalnim rezultatom pobedio Moncu.

Posle skoro 30 vezanih godina u elitnom rangu Udineze se i dalje ozbiljno suočava sa selidbom u Seriju B. Mada, da nije bilo gola Lazara Samardžića za konačnih 1:1 situacija bi bila daleko ozbiljnija.

Imale su Zebre priliku da pobedom reše sve brige oko opstanka. Na noge im je došao direktan konkurent Empoli i sa tri boda ostavili bi ekipu iz Toskane u zoni ispadanja, a Udineze bi imao nedostižna četiri boda više.

Ali Zebre nisu zaslužile pobedu. Za celih 90 minuta uputile su samo jedan šut u okvir gola. VAR ih je spasao u 36. minutu kada je poništen pogodak Malea zbog igranja rukom. Udineze se zadovoljio sa 0:0 i da u poslednje kolo uđe sa bodom prednosti.

A onda je usledila kazna za takvo opredeljenje. Lazar Samardžić je bio neoprezan u šesnaestercu i napravio je penal koji je u gol u 90. minutu pretvorio Embaje Nijang. Ipak, utakmica je još potrajala, daleko više od predviđenih pet minuta nadoknade. U devetom minutu nadoknade iz Udinezea su skočili i tražili penal, ali sudija Guida samo je odmahnuo rukom. Međutim, VAR je proveravao situaciju i na kraju sugerisao Guidi da ipak dosudi penal, što je ovaj i uradio. U 13. minutu nadoknade Lazar Samardžić je preuzeo odgovornost i na kraju postigao gol koji Udineze i dalje drži iznad zone ispadanja.

Zebre imaju bod više od Empolija, koji je prvi ispod crte, a u poslednjem kolu gostuju Frozinoneu, koji ima bod više zahvaljujući pobedi nad Moncom u gostima. Strelac jedinog gola bio je Valid Kedira u devetom minutu.