Sarijev Lacio je „mašina“! Mihajloviću bod u Bergamu

Serie A 28. avg 202120:29 > 22:03 0 komentara
Ćiro Imobile
Guliverimage/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Fudbaleri Lacija ubedljivo su pobedili ekipu Specije u drugom kolu prvenstva Italije - 6:1.

Tim Mauricija Sarija upisao je drugi trijumf u novoj sezoni i sa gol razlikom 9:2 lider je Serije A ispred šampiona Intera koji takođe ima šest bodova.

Gosti su poveli već u 4. minutu golom Danijela Verdea, međutim, Lacio je ekspresno odgovorio i do odlaska na odmor obezbedio trijumf zahvaljujući Ćiru Imobileu.

Reprezentativac Italije izjednačio je već u sledećem napadu, potom je mrežu rivala pogodio u 15. minutu, da bi u nadoknadi posle neiskorišćenog penala ipak i treći put matirao Holanđanina Jeruna Zuta.

Četvrti gol za domaće postigao je povratnik na Olimpijski stadion Felipe Anderson u 47. minutu, a ubrzo je Specija ostala sa desetoricom zbog isključenja Kelvina Amiana. Goleadu u „večnom gradu“ zaključili su Elsejd Husaj u 70. i Luis Alberto pogotkom u 85. minutu.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić zamenjen je u 71. minutu.

Ekipu iz Rima u sledećem kolu očekuje težak ispit protiv Milana sa „San Siru“, dok će Specija do prvog trijumfa pokušati da dođe na svom terenu u duelu sa Atalantom.

U duelu u Bergamu između Atalante i Bolonje nije bilo golova iako je domnaći tim imao terensku inicijativu tokom najvećeg dela utakmice.

Oba tima posle dva kola imaju po četiri boda.

Atalanta u narednoj utakmici dočekuje Fiorentinu, a tim Siniše Mihajlovića na svom terenu igra sa Veronom.

Večeras u 20:45 sastaju se Fiorentina – Torino i Juventus – Empoli.