Srbi promašivali, Juveov minimalac protiv Viole

Serie A 12. feb 202319:58 0 komentara
Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Golom Rabioa, fudbaleri Juventusa pobedili su Fiorentinu sa 1:0 (1:0) u 22. kolu Serije A.

Dve velike šanse u prvom poluvremenu propustio je Kostić, drugu posle kiksa Milenkovića, ali je Stara dama ipak stigla do prednosti. U 34. minutu strelac je bio Adrijen Rabio posle centaršuta Di Marije sa desne strane – golman Terakjano je odbranio, ali je sudija dobio znak da je to učinjeno prekasno, tj. da je lopta već prešla gol-liniju.

Koji minut kasnije Fiorentina je imala veliku šansu, ali je Lokateli izblokirao Ikonea.

Činilo se da je Juventus duplirao prednost u 59. minutu, kada je Kostić maestralno proigrao Vlahovića, a ovaj još lepše bocnuo loptu i poslao je u mrežu. Ipak, milimetarski ofsajd poništio je gol.

Nedugo zatim je Vlahović izašao, a Moize Ken je ušao i u 67. minutu je propustio ogromnu šansu, jer je šutirao pravo u Teračana sa pet metara.

Najbolju priliku za izjednačenje Fiorentina je propustila u 81. minutu – Aleksa Terzić, koji je u igru ušao malo pre toga, centrirao je sa desne strane, Luka Jović (koji je ušao u 66. minutu) je dobro šutirao, ali je lopta završila malo pored desne stative.

Dušan Vlahović

Činilo se da idemo ka pobedi Juventusa, ali srca su stala navijačima domaćih posle fantastičnog udarca i gola Kastrovilija u 88. minutu. Ipak, posle gledanja snimka gol je poništen, jer je Ranijeri uticao na krajnji ishod, a bio je u ofsajdu u začetku akcije.

U četvrtak Juventus igra sa Nantom u Ligi Evrope, dok u narednu nedelju igra sa Specijom u gostima.

S druge strane, Viola u Ligi konferencije gostuje Bragi u četvrtak, da bi potom u nedelju dočekala Empoli.