Stankovićeva Sampdorija uzela bod, suze Fabija Kvaljarele

Serie A 26. maj 202322:44 0 komentara
Guliver

U poslednjem meču ove sezone na domaćem terenu Sampdorija je odigrala nerešeno sa Sasuolom – 2:2.

Sampdorija je sa Dejanom Stankovićem nastavila niz mečeva bez pobede, ekipa iz Đenove se ipak na častan način oprostila od svojih navijača u ovoj sezoni Serije A, remijem sa Sasuolom.

#related-news_0

Sampdorija je, od kako je na njeno kormilo seo Stanković, u 29 mečeva zabeležila svega tri pobede, uz osam remija i čak 18 poraza, sve to uz poražavajuću gol-razliku – 20:53.

Katastrofalne partije su Đenovljane ostavile na poslednjoj poziciji na tabeli, pa će se zajedno sa Kremonezeom i još jednim timom preseliti u Seriju B.

U duelu protiv Sasuola, Sampdorija je povela golom Gabijadinija u osmom minutu, ali su prekrenuli Berardi i Mateus Henrike, pogocima u devetom i 11. minutu. Konačan rezultat autogolom postavio je Erlić u 78. minutu.

Do kraja, posebno emotivno je bilo u 86. minutu, kad je Fabio Kvaljarela zatražio izmenu. Svesni su svi na stadionu “Luiđi Feraris” bili da je ovo verovatno poslednji meč na domaćem terenu za iskusnog napadača, koji je dobio ovacije, a teren je napustio u suzama.

Kvaljarela je u timu iz Đenove od 2016. godine, u tom periodu odigrao je 241 utakmicu, postigao je 89 golova. Bio je član Sampdorije i u sezoni 2006/07, kad je u 35 mečeva postigao 13 golova.

U karijeri je igrao još za Torino, Fiorentinu, Kjeti, Askoli, Udineze, Napoli i Juventus, a 28 puta bio je reprezentativac Italije, postigao je devet golova.

Do kraja šampionata, Sampdorija će u okviru poslednjeg, 38. kola Serije A gostovati novom šampionu Napoliju.