Teško bez Lautara: Interu samo bod protiv Kaljarija

Serie A 14. apr 202422:43 0 komentara
Kaljari
REUTERS/Claudia Greco

Inter je u meču 32. kola Serije A odigrao nerešeno protiv Kaljarija u Milanu 2:2.

I pored razočaravajućeg rezultataInter će imati priliku na ovom stadionu za osam dana, da overi titulu. Biće mu potrebna pobeda i to protiv gradskog rivala Milana.

Prednost na tabeli je tolika da je samo pitanje vremena kada će se ozvaničiti povratak titule na Meacu. Ali navijačima bi svakako najlepši scenario bio da se to uradi protiv velikog rivala.

Stoga, bilo je važno napraviti dobar rezultat protiv Kaljarija. I to bez Lautara Martinesa koji je odrađivao suspenziju zbog kartona. Na kraju neroazuri su slavili, ali ne bez muka.

Poveo je domaćin u 12. minutu. Strelac je bio Markus Tiram na asistenciju Aleksisa Sančesa. Međutim, gosti sa Sardinije nisu želeli da tek tako olakšaju favoritu. A i borba za opstanak traži bodove na svakoj strani. Stoga, Kaljari je napao i došao do izjednačenja. Gol je postigao Šomurodov u 65. minutu za 1:1.

Nije se dugo čekalo da Inter vrati prednost. Dosuđen je penal u 74. minutu koji je realizovao Hakan Čalhanoglu. Taman kada se mislilo da će Inter sa tri boda dočekati veliki gradski derbi, rezervisti Kaljarija su pokvarili slavlje. Lapadula i Viola koji su ušli u 78. minutu, pet minuta kasnije kreirali su akciju za izjednačujući gol. Prvi je asistirao, a drugi sjajno reagovao u šesnaestercu i postigao gol.

Na kraju 2:2. Da je Inter došao do pobede bio bi mu dovoljan samo bod da overi titulu. Ovako, da bi to uradio u 33. kolu, moraće da pobedi. A to je uradio u poslednjih pet međusobnih duela u svim takmičenjima.