Tri gola, dva iz penala, za pobedu i prvo mesto Napolija

Serie A 28. okt 202122:39 0 komentara
Napoli, Lorenco Insinje
REUTERS/Ciro De Luca

U poslednjem meču desetog kola Serije A Napoli je na svom terenu savladao Bolonju 3:0 i preuzeo prvo mesto na tabeli.

Napoli je poveo u 18. minutu golom Fabijana Ruiza, a na odmor je otišao sa dva gola prednosti. Lorenco Insinje bio je u 41. minutu siguran sa bele tačke.

Konačan rezultat postavljen je u 62. minutu novim golom Insinjea sa penala.

Prvom penalu za domaće prethodila je VAR provera koja je potvrdila da je Artur Tete igrao rukom u kaznenom prostoru. Drugi penal, koji je sudija takođe proveravao dosuđen je nakon faula nad Viktorom Osimenom u šesnaestercu.

Bolonja je bila potpuno inferiorna tokom celog meča, uputila je samo četiri šuta ka golu Napolija, nijedan vredan pomena.

Na prvom mestu, Napoli ima 28 bodova, koliko ima i Milan, ali sa slabijom gol razlikom. Inter je prvi pratilac vodećeg dvojca sa sedam bodova manje. Bolonja je pala na 12. mesto. Ekipa Siniše Mihajlovića doživela je četvrti poraz u sezoni i sada ima 12 bodova.