Vlahović majstorijom potvrdio prednost Juvea pred revanš

Serie A 2. apr 202422:56 > 23:08 0 komentara
Dušan Vlahović
Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

Fudbaleri Juventusa pobedili su Lacio na svom terenu u prvom meču polufinala Kupa Italije rezultatom 2:0 (0:0).

Golove vredne trijumfa postigli su Federiko Kjeza u 50. minutu i srpski napadač Dušan Vlahović u 64. minutu.

POVEZANO:

Juventus je bio nešto konkretniji u prvom poluvremenu,  ali je Lacio imao veći posed lopte i kontrolisao sredinu terena.

Prva bitna situacija dogodila se u 12. minutu – Vesino je u želji da ispuca loptu udario Kambijasa koji je podmetnuo nogu. Prvobitno je dosuđen penal, ali je nakon VAR provere utvrđeno da je vingbek Juvea bio u ofsajdu i jedanaesterca nije bilo.

Kambijaso je bio u centru pažnje i 22 minuta kasnije, kada su on i Kjeza kombinovali, ali je odbrana gostiju reagovala i loptu poslala van terena.

Na novo veliko uzbuđenje se čekalo do 50. minuta. Kambijaso je poslao maestralno vertikalno dodavanje ka Kjezi, koji je po prvi put na meču imao nešto više prostora i čist put ka golu rivala. Napadač Juventusa je to iskoristio da matira Mandasa i loptu pošalje u dalji ugao – i na taj način donese prednost domaćinu.

Vlahović je postavio konačan rezultat 14 minuta kasnije na asistenciju Mekenija – Srbin je „biciklicom“ stvorio prostor i pogodio takođe dalji ugao.

Četiri minuta kasnije su izabranici Masimilijana Alegrija tražili penal – Kjeza je pao u šesnaestercu rivala, ali je glavni sudija odmahnuo glavom posle starta Nikola Kasalea.

Vlahović je poveo još jedan opasan napad u 85. minutu – poslao loptu na desni bok Vei, koji je pokušao da uposli reprezentativca Srbije u kaznenom prostoru, ali je to dodavanje odbijeno u korner. Dušan je potom zamenjen, a dobio je i gromoglasan aplauz publike.

Revanš je na programu 23. aprila u Rimu.