Vlahović promašio penal, Juve ipak pobedio u 90+4

Serie A 1. dec 202322:55 0 komentara
Dušan Vlahović
REUTERS/Daniele Mascolo

U uvodnom susretu 14. kola Serije A Juventus je u gostima u veoma neizvesnom meču savladao Moncu 2:1.

Preuzeo je Juventus prvo mesto Serije A. Doduše, mogao bi ponovo da padne na drugo mesto ukoliko i Inter zabeleži pobedu, ali jasno je da je Stara dama u velikom naletu.

Bila je ovo idealna prilika da i Dušan Vlahović nastavi golgetersku seriju. Posle gola u Derbiju Italije imao je šansu i da u Monci zatrese mrežu.

Dosuđen je u 11. minutu penal za torinski klub. Vlahović je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac sa bele tačke odbranio Di Gregorio. Ipak, samo minut kasnije Rabio je uspeo da zatrese mrežu i donese vođstvo Juventusu.

Držala je ekipa Maksa Alegrija vođstvo sve do nadoknade vremena. A onda je Karboni u prvom minutu nadoknade postigao gol za izjednačenje. Međutim, Juve je pokazao da je kao mačka sa devet života i u četvrtom minutu nadoknade Gati donosi veliku pobedu, na asistenciju junaka meča Rabioa.