Harts naneo prvi poraz Seltiku, dva gola Milinkovića

Stu Forster, Getty Images

Fudbaleri Hartsa savladali su Seltik na domaćem terenu ubedljivim rezultatom 4:0 (2:0) u 19. kolu Premijeršipa.

Seltik je poslednji put poražen u domaćem prvenstvu u maju 2016. godine i do ovog poraza je imao niz od 69 trijumfa u šampionatu Škotske.

Domaći tim je od početka meča bio dominantan i stalno ulazio u šansu, a priliku da dovede svoj tim u vođstvo iskoristio je 16-godišnji Hari Kokrejn u 26. minutu, posle asistencije Kovija.

Prednost je duplirao Laferti u 35. minutu, a konačnih 4:0 postavio je srpski fudbaler Manuel David Milinković u 48. minutu, na asistenciju Rendala, a zatim u 76. minutu sa bele tačke.

To je sedmi trijumf Hartsa i sada je na petom mestu na tabeli Premijeršipa.

Seltik je i pored poraza na vrhu tabele, sa 41 bodom, dva više od drugoplasiranog Aberdina.

Pogledajte rezultate i tabelu škotskog prvenstva.