„Ljubičasti“ su prvi finalisti Kupa Slovenije

Ex-Yu lige 25. apr 202318:32 0 komentara
Damir Krznar
PIOTR KUCZA FOTOPYK NEWSPIX.PL

Fudbaleri Maribora prvi su finalisti Kupa Slovenije za sezonu 2022/2023. Izabranici Damira Krznara savladali su kao gosti u Slovenskoj Bistrici ekipu NK Bistrice rezultatom 3:1 (0:0).

Meč ste mogli da pratite u direktnom prenosu ekskluzivno na Sport klubu 2.

Poveo je domaćin u prvim sekundama drugog poluvremena preko Kukoveca, ali je tako samo naljutio favorizovane goste.

Slovenija:

Preokret je usledio ekspresno – Marko Tolić je izjednačio u 50, Žan Vipotnik je doneo Mariboru 2:1 u 56, a konačnih 3:1 postavlja Aljaž Antolin u 72. minutu.

U drugom polufinalu koje je na programu u sredu od 17.30, na “Stožicama” se sastaju ljubljanska Olimpija i Aluminij iz Kidričeva.

Aktuelni osvajač Kupa Slovenije je Koper, koji je u prethodnom finalu savladao Bravo.

Maribor je najtrofejniji klub u istoriji ovog nadmetanja sa devet trofeja, a poslednji su osvojili još 2016. godine. Zanimljivo je da su tada “ljubičasti” igrali baš protiv Olimpije, potencijalnog rivala u predstojećem finalu, kao i da je i to finale održano u Celju, baš kao i naredno.

Sa druge strane, bilo je ovo prvo polufinale Kupa za Bistricu u istoriji.