Olimpija se opustila i izgubila od Radomlja

Ex-Yu lige 4. maj 20230:52 0 komentara
Olimpija
Printscreen

Odigrana su dva susreta 34. kola Prve lige Slovenije. Radomlje je na svom terenu savladalo Olimpiju 2:1, dok je istim rezultatom, ali u gostima Celje bilo bolje od Gorice.

Šampionsko slavlje je malo opilo Olimpiju, pa je logično da je i tonus pao. A to nekada dovede i do poraza. Kao što je i sada bio slučaj.

Novopečeni šampion i finalista kupa dobro je počeo meč u Domžalama. Poveli su gosti u 18. minutu golom Nukića. Međutim, Radomlje je preokrenulo. Prvo Sokler u 50. minutu donosi izjednačenje. A potom i Cuić u 61. minutu prednost, ispostaviće se i pobedu.

Celje je preskočilo Maribor i zaselo na drugo mesto. To je učinilo pobedom u gostima protiv Gorice 2:1. I ovde je uleteo prelaz. Prvo poluvreme rešio je domaćin golom Velikonje u šestom minutu. Prvo je promašio penal, ali je natrčao na odbijenu loptu i ipak upisao gol. U drugom poluvremenu gosti preokreću preko Zabukovnika u 54. i Matka u 66. minutu za pobedu Celja.