Buran derbi: Vojvodina proklinje stativu, sudija na „udaru“

Vojvodina
Starsport/Srđan Stevanović

Odličan derbi 28. superligaškog kola u Novom Sadu nema pobednika. Vodila je "stara dama", imala više šansi, ali nije uspela da dođe do pete uzastopne pobede. Posle 90 i kusur minuta na "Karađorđu": Vojvodina - Čukarički 1:1.

Vojvodina je povela u 16. minutu posle odlične akcije. Seri je prebacio na desnu stranu, Bjeković lepo centrirao, a Ivanović glavom savladao Filipovića.

Povezano

Brzo je Čukarički izjednačio, takođe iz izuzetne akcije. Centrirao je Docić, Miladinović „lažnjakom“ u šesnaestercu došao do zicer pozicije i nije promašio šansu.

Tražili su Novosađani u 31. minutu isključenje Jovanovića, ali procena sudije Živkovića bila je da Jovanović nije bio prilikom prekršaja poslednji igrač odbrane Čukaričkog.

Vojvodina – Čukarički 1:1 (1:1)

Strelci: 1:0 – Ivanović u 16, 1:1 – I. Miladinović u 25. Sudija: Aleksandar Živković (Niš). Gledalaca: 2.500.

VOJVODINA: Carević – Bjeković (od 83. Lazarević), Korać, Crnomarković, Đorđević – Petrović, Zukić (od 83. Nikolić) – Ivanović, Savićević (od 58. Kembel), Seri – Vukanović.

ČUKARIČKI: Filipović – Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić – Sisoko, Docić (od 70. Kovač) – Nikčević (od 70. Adžić), I. Miladinović (od 90+5. Milojević), Ivanović – Pavkov (od 70. Melo).

Uzbudljivo je bilo i drugo poluvreme, a najbolju priliku Vojvodina je propustila kad je Ivanović pogodio stativu. Dešavalo se to u jeku potpune inicijative crveno-belih, a u poslednjih dvadesetak minuta Čukarički je uspostavio ravnotežu i pretio posle kornera Adžića.

Vojvodina
Sofascore

Najbolju priliku za „brđane“ propustio je Kovač, a kad se sve sabere nešto više zbog rezultata mogu da žale u Vojvodini.

Nikolić je u trećem minutu nadoknade imao šansu, ali je prebacio prečku. Nije tu bio kraj uzbuđenjima, proveravano je u VAR sobi da li je igranje rukom Nikolića bilo za penal, a kad je ocenjeno da nema penala za Čukarički sudija Živković je svirao kraj.

PIKSI UZ MANDARIĆA NA „KARAĐORĐU“

TSC JAČI OD TRI GOLA LJAJIĆA

Igrači Vojvodine jurnuli su ka sudiji, a sa tribina je odjekivalo: „Lopovi, lopovi…“