Čuka sahranila Partizanove snove: Zvezda na plus sedam

Starsport/Srđan Stevanović

Čukaričani slave, Partizan je pao – 3:2 (1:0)! Crno-beli, uoči 173. večitog derbija, ostaju zakovani na minus sedam iza Crvene zvezde, Brđani imaju dobre šanse da u plej-of uđu sa petog mesta.

Prošli su crno-beli pakao na Banovom brdu i na kraju izgubili.

Iz Super lige

Ne samo tri boda, već i šefa struke Igora Duljaja za narednu utakmicu, stavili pod znak pitanja i golmana Aleksandra Jovanovića. Gore nije moglo, Banovo brdo postaje rak rana Partizana, aprila prošle godine u devet dana smestilo je crno-bele na četvrto mesto, ovog puta miljama udaljilo od titule.

A, imalo je šta da se vidi u utakmici za priču na Banovom brdu. Partizan je u nadoknadu vremena ušao sa dva gola minusa, anulirao ih za minut (!) i na kraju morao da potpiše kapitulaciju. I to u četvrtom minutu nadoknade, u situaciji opšte ofanzive i pokušaja da stigne do epskog preokreta!

Partizanov slom dao se nazreti već od 28. minuta. Egzekucija Mela i gol za 1:0 najavili su slom crno-belog broda. Do posrnuća…

Čukarički – Partizan 3:2 (1:0)

Strelci: 1:0 – Melo u 28, 2:0 – Ivanović u 51, 2:1 – Severina u 90+1, 2:2 – Baždar u 90+2, 3:2 Nikčević u 90+4. minutu. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija). Gledalaca: 3.500.

ČUKARIČKI: Samurović – Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić – Sisoko, Docić (od 80. Kovač) – Ivanović, Miladinović (od 90+5. Subotić), Adžić (od 72. Nikčević) – Melo (od 80. Endiaj).

PARTIZAN: Jovanović (od 39. Krunić) – Stojković, Marković, Kovačević, Antić – Kastiljo (od 46. Nikolić), Kanute (od 57. Ovusu) – Kalulu (od 57. Severina), Zahid, Goh (od 63. Natho) – Baždar.

Desetak minuta kasnije van terena, zbog povrede, morao je golman Aleksandar Jovanović. Samo koji trenutak ranije imao je šta sudiji Milanu Iliću da kaže Igor Duljaj. Sevnuo je žuti karton, automatska suspenzija, a Partizan ostao bez trenera za naredni meč. I to baš sa Crvenom zvezdom.

U deset minuta spakovan je horor crno-belog tima…

Teško bi se od neočekivano brzog sloma oporavili i moćniji – nastavio je Igor Duljaj u poluvremenu sa protestima, pokušao početkom nastavka da sa Nikolićem u napadu pojača ofanzivu, međutim…

Već u 51. minutu, na asistenciju Luke Adžića, precizan je bio nekadašnji partizanovac Đorđe Ivanović za konačnih 2:0!

Nije se mnogo igralo poslednjih 40 minuta. Uspavali su domaćini igru, Partizan totalno „presušio“ bez ideje i sa svežom krvi kako do gola nade… Sve do poslednjih pet minuta. Za priču.

Imao je Partizan snage da izjednači i sa dva gola za minut vrati meč u egal fazu. Najpre Severina, potom i Baždar doneli su energiju crno-belima, međutim, nedugo zatim pogodio je Bojica Nikčević za konačnih 3:2. U utakmici kakva odavno nije viđena u Srbiji!

Crno-beli plej-of dočekuju na mirnom drugom mestu, Čukarički je obezbedio petu poziciju, pod uslovom da Radnički 1923 ne pobedi Voždovac u ponedeljak.