Debi iz snova: Gol Pavkova za pobedu Čukaričkog!

Pavkov
Starsport/Srđan Stevanović

Milanu Pavkovu je bilo potrebno samo osam minuta na terenu u dresu Čukaričkog za gol u novom klubu. Ušao je u finišu i udarcem glavom doneo pobedu protiv Napretka - 2:1.

Ljubimac Zvezdinih navijača je kreirao debi iz snova na Banovom brdu. Bio je spretan u guži posle centaršuta Milojevića i srušio je „čarapane“ koji su po igri možda i zaslužili bod protiv favorita.

Povezano

Napredak je do prednost došao u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Bastajić je istrčao kontru, izbegao start Ivanovića i šutirao tako da da se činilo da će Filipović da odbrani, ali lopta je otišla u mrežu.

Čukarički je izjednačio golom glavom najnižeg u ekipi Igora Miladinovića. Odlično se ubacio u šesnaesterac, dočekao centaršut Stevanovića i zatresao mrežu.

Sofascore

Imali su gosti priliku da ponovo povedu, ali je Filipović sprečio da Tošić upiše autogol. Kad se činilo da će biti nerešeno, momci koji su ušli u 81. minutu režirali su pobedu Čukaričkog. Zajedno su kročili na teren, pa prigrabili glavne uloge.

Kruševljani su imali peh da se sredinom prvog poluvremena povredio standardni štoper Mršić.

Čukarički – Napredak 2:1 (0:1)

Strelci: 0:1 – Bastajić u 45+3, 1:1 – I. Miladinović u 48, 2:1 – Pavkov u 89. minutu. Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad). Gledalaca: 700.

ČUKARIČKI: Filipović – Stevanović, Vranješ, Jovanović, Tošić – Sisoko, Docić (od 81. Milojević) – Ivanović (od 81. Pavkov), I. Miladinović, Adžić (od 65. Ergelaš) – Melo (od 59. Cvetković).

NAPREDAK: Savić – S. Jovanović, Stevanović, Mršić (od 27. Stojiljković), Vukajlović – Krstić, Blagojević – Ljubomirac, Marjanović (od 78. Đ. Jovanović), Bastajić (od 81. Stanojlović) – Majdevac.

Pavkov
Starsport/Sršan Stevanović

U prvoj utakmici 23. kola Super lige Srbije, Radnički 1923 je u Kragujevcu savladao IMT i sada je već kandidat za izlazak na evropsku scenu.

Sutra će na teren Crvena zvezda i Partizan. Branilac titule gostuje u Bačkoj Topoli, a crno-beli dočekuju Železničar.