Dragan Perišić
Starsport

U sve tri utakmice nedeljnog programa 30. kola Prve lige slavili su domaćini.

U derbiju donjeg dela tabele Mladost GAT je sa 3:1 pobedila Kolubaru.

Pobedu Novosađanima obezbedio je dvostruki strelac Miljan Vukadinović, jednom je bio precizan Đorđe Šušnjar. Gol za Lazarevčane postigao je Danko Kiković, ali bio je to samo kratak trzaj nekadašnjeg superligaša.

Fudbaleri Inđije imali su lak zadatak protiv novobeogradskog Radničkog (4:0).

U listu strelaca upisivali su se Slaviša Stojanović, Milan Janjić, Miroslav Maričić i Nikola Popović.

Metalac je stigao do dragocenih bodova protiv Novog Sada. Ekipa iz Gornjeg Milanovca pobedila je na domaćem terenu sa 4:2.

Činilo se posle prvih 45 minuta i golova Bulatovića i Žakule da će izabranici Vladimira Otaševića rutinski do pobede. Pogodak Mirića za 3:0 bio je na istom talasu, međutim, sjajni Itan Derviši, sa dva pogotka u kratkom periodu, vratio je nadu gostima. Konačnih 4:2 postavio je Abah u 42. minutu.