Kraj! Posle 111 minuta igre Zvezda savladala Partizan

Srbija - Super liga 20. apr 202421:50 > 21:51 116 komentara
Starsport/Peđa Milosavljević

Igralo se ukupno 111 minuta, a Crvena zvezda je posle preokreta i dva penala uspela da slavi u 173. večitom derbiju. Strelac odluke bio je Aleksandar Katai u devetom minutu nadokande sa penala.

Pobednik se nije mogao znati sve do duboke nadoknade drugog poluvremena, Partizan je vodio do 89. minuta, a Crvena zvezda je preokrenula u narednih deset minuta golovima Endiaja i Kataija.

Meč je počeo u izuzetno visokom ritmu. Dva gola u prvih 15 minuta i sijaset prilika uz to. Crvena zvezda imala veći posed lopte, međutim, Partizan je bio konkretniji. Dobru priliku je imao Goh u 28. minutu, međutim, pogodio je „samo“ stativu.

Posle toga su crveno-beli uspostavili kontinuitet napada i preuzeli inicijativu, Bukari je imao nekoliko odličnih prilika, a najbolju je propustio u nadoknadi prvog poluvremena kada mu je Krunić odbranio u situaciji „jedan na jedan“. Crvena zvezda je bila nešto konkretnija u prvom delu igre, međutim, žaliće i Partizan za propuštenim prilikama.

Crvena zvezda – Partizan 3:2 (1:1)

Strelci: 0:1 – Baždar u 11, 1:1 – Kanga u 16 (iz penala), 1:2 – Severina u 56, 2:2 – Endiaj u 89, 3:2 – Katai u 90+9 (iz penala). Gledalaca: 30.000. Sudija: Pavle Ilić.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić (od 46. Điga) – Kanga (od 58. Katai), Stamenić – Bukari (od 90+11. Kraso), Hvang, Ivanić (od 78. Olanjinka) – Endiaj (od 90+11. Milunović).

PARTIZAN: Krunić – Stojković (od 78. Filipović), Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Kastiljo (od 67. Stjepanović) – Severina (od 89. Natho), Zahid, Goh (od 78. Kalulu) – Baždar (od 67. Saldanja).

Drugo poluvreme je počelo, a Ksander Severina je 11 minuta po početku postigao spektakularan gol i doveo Partizan u novo vođstvo. Zvezda je napadala, stvarala prilike, Katai je uspeo da izjednači u 69. minutu, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije Šerifa Endiaja.

Klub iz Ljutice Bogdana je napadao, stvarao prilike, ali je i promašivao neprestano. Delovalo je da će Partizan doći do pobede, ali je crno-bele osujetio Šerif Endiaj golom u 89. minutu za 2:2.

Crvena zvezda Partizan
Sofascore

Nastavili su crveno-beli sa napadima, Bukari je u šestom minutu nadoknade protutnjao pored Antića, a defanzivac Partizana ga je nesmotreno oborio i Pavle Ilić je ponovo pokazao na penal. Aleksandar Katai je preuzeo odgovornost i u dubokoj nadokadni je savladao Krunića za veliki preokret na stadionu „Rajko Mitić“.

Igralo se neverovatnih 21 minut nadoknade, ali Partizan nije uspeo da ponovo izjednači i pokvari slavlje Crvenoj zvezdi. Matematički još uvek nije sve gotovo, ali deset bodova prednosti je teško moguće nadoknaditi na šest kola pre kraja.