Pobede Spartaka i Radnika, Nišlije u sve većem problemu

Srbija - Super liga 27. apr 202316:56 > 18:26 0 komentara
Foto FK Spartak Subotica ŽK/Luka Bijelović

U 32. kolu plej-auta Mozzart Bet Superlige Srbije pobede su ostvarile ekipe Spartaka i Radnika. Subotičani su na svom terenu bili bolji od Javora 3:2, a Radnik na svom stadionu od Radničkog iz Niša 1:0.

Bore su Subotičani grčevito za superligaški život. Dočekali su Javor koji je u meč ušao sa pet bodova prednosti. Na kraju, posle velike borbe, uspeli su da dođu do tri boda, koja bi mogla da budu krucijalna u borbi za opstanak.

Poveli su gosti u 14. minutu preko Gojkovića, koji je bio precizan sa bele tačke. Ipak, uspeo je Spartak da izjednači u trećem minutu nadoknade prvog dela.

Rezultat 1:1 bio je na snazi do 76. minuta. A onda je Todoroski doneo preokret. Međutim, Javor se nije predao i ponovo je dobio penal u 84. minutu. I opet je precizan bio Gojković.

Ali ni to nije bilo sve. Jedan od najiskusnijih Janko Tumbasević na kraju je doneo pobedu Spartaku golom u drugom minutu nadoknade.

Radnik je u Surdulici savladao niški Radnički minimalnim rezultatom i drugim trijumfom u poslednje tri utakmice, uz jedan remi, popravio šanse da opstane u ligi, možda čak i baraž da izbegne.

Strelac jedinog pogotka u derbiju juga Srbije bio je internacionalac iz Gane Sadik Abubakar u 70. minutu. Dvadesetpetogodišnjem defanzivcu bio je to prvi gol u sezoni.

Radnik je 14. sa 27 bodova i trenutno je u zoni baraža, dok je Radnički, koji je pretrpeo četvrti poraz u poslednjih pet mečeva, prvi iznar opasne zone sa samo bodom više od subotičkog Spartaka.

Surduličani u sledećem kolu gostuju lideru „grupe za opstanak“ Napretku u Kruševcu, a Radnički dočekuje Mladost iz Lučana.