Het-trik Mirčevskog za pobedu TSC-a, Napretku veliki derbi

Guliver

U prva dva meča 11. kola Super lige Srbije dve pobede domaćih ekipa.

TSC je nastavio sa odličnim igrama, ekipa iz Bačke Topole prilično lako slavila je pobedu protiv Kolubare – 3:1. Blistao je makedonski internacionalac Martin Mirčevski, postigao je het-trik, pogađao je u 23, 64. i 71. minutu.

Gosti su ostali sa igračem manje, Stefan Marjanović je posle izuzetno neopreznog starta na Saši Jovanoviću zasluženo dobio crveni karton. Pred kraj meča Lazarevčani su postigli počasni pogodak, preko Kadrića u 88. minutu.

U okršaju starih rivala u Kruševcu Napredak je slavio vrlo važnu pobedu protiv Radničkog 1923 – 1:0. Bio je šef struke domaćeg tima pred smenom, ipak uprava Kruševljana imala je poverenja u Dušana Đorđevića, a njegova ekipa je vezala već treću pobedu i probila se na deveto mesto.

Trenutak odluke dogodio se u 33. minutu, Krstić je sjajno izveo slobodan udarac sa desne strane, a Kerkez je nadskočio Cvetinovića i glavom savladao golmana Kragujevčana Lekovića. U finišu meča preko poslednjeg pojačanja Stefana Čolovića Radnički je imao nekoliko dobrih akcija, ali je u nadoknadi Petrić odbranio udarac Maksimovića.