Ima Pazar Adema, a TSC Ivana: Ljajićeva tri malo za pobedu

Ljajic
Starsport/Srđan Stevanović

TSC ne staje – u 28. kolu šampionata „osvojio“ je i Novi Pazar. Konačnih 4:3 (2:2) za gostujući tim jasna je slika dominacije ekipe iz Bačke Topole.

Domaćem timu nije vredeo ni sjajni Adem Ljajić, strelac het-trika. TSC je znatno ranije rešio dileme i uveo utakmicu u mirniju fazu…

Iz Super lige

Nije se činilo, sredinom prvog poluvremena, da će TSC lagano do trijumfa.

Imali su tada Novopazarci prednost od 2:1, stečeni pre svega zahvaljujući dvostrukom strelcu i kapitenu Ademu Ljajiću.

Najpre je Miloš Pantović iskoristio asistenciju raspoloženog Petra Stanića i u devetom minutu obezbedio gostima prednost od 1:0. Uzvratio je dva minuta kasnije Adem Ljajić. Namestio se ispred kaznenog prostora, fintirao Ivana Milosavljevića i sa 20 metara poslao sjajnu parabolu iza leđa Vanje Ilića. Majstorski!

Novi Pazar – TSC 3:4 (2:2)

Strelci: 0:1 – Pantović u 9, 1:1 – Ljajić u 11, 2:1 – Ljajić (iz jedanaesterca) u 15, 2:2 – Ćirković u 24, 2:3 – Milosavljević u 51, 2:4 Milosavljević u 55, 3:3 Ljajić u 90+4.minutu. Sudija: Milan Mitić (Leskovac). Crveni karton: Anan (Novi Pazar) u 88. minutu. Gledalaca: 3.500.

NOVI PAZAR: Mirković – Fajed, Sise (od 67. Đo), Azemović, Anan – Islamović (od 57. Bojat), Momčilović – Adešina (od 67. Srećković), Ljajić, Petković (od 57. Suma) – Šćepović (od 31. Obradović).

TSC: Ilić – Antonić, Pejić, Stojić, Petrović – Cvetković (od 65. Đorđević), Vulić (od 46. Jovanović) – Milosavljević, Pantović (od 81. Rakonjac), Ćirković (od 81. Šoš) – Stanić (od 65. Đakovac).

Od 15. minuta, Novi Pazar je imao i gol prednosti. Sudija Milan Mitić pokazao je na belu tačku, posle duela Adešine i Ilića, a Ljajić sa 11 metara rutinski, udarcem u desnu stranu, smestio loptu u mrežu.

Na prelazu iz prvog u drugi deo poluvremena, TSC je vratio rezultatsku ravnotežu. Sevnula je polukontra gostiju, Stanić precizno u vatru ubacio Ćirkovića, čiji beg levom stranom je brzo doneo i rutinsku egzekuciju za 2:2.

Novi Pazar - TSC
SK

Blic-krig gostiju iz Bačke Topole, odmah posle odmora, rešio je dileme.

Imala je odbrana Pazaraca mnogo problema, videlo se to i posle egzekucije s početka drugog poluvremena. Oba puta u centru pažnje bio je Ivan Milosavljević. Najpre je protutnjao ispred kaznenog prostora, namestio nogu i sa 20 metara tukao u gornji desni ugao Mirkovića. Golman domaćina nije imao šanse, TSC je vratio prednost i inicijativu na svoju stranu.

Nemoć i crveni Anana

U finišu meča crveni karton dobio je Anan.

Prvotimac Novog Pazara namerno je udario Šoša i morao van terena.

Nedugo zatim, svega pet minuta kasnije, Milosavljević je iz slobodnog udarca „probio“ živi zid i sa skoro istog mesta kao i prethodni put postavio konačnih 4:2.

Imali su, između golova, Novi Pazar i TSC po nekoliko dobrih prilika. Posle sloma, domaći tim koji je premijerno vodio Dragan Žarković, potpisao je kapitulaciju na konačnih 3:4. Imao je snage Adem Lajić da u poslednjim sekundama, iz slobodnog udarca, sa 18 metara smesti loptu iza leđa Vanje Ilića.

TSC se nastavkom serije pobeda kandidovao za drugo mesto. Pazarci se nalaze na tankoj liniji između plej-of i plej-aut zone.