Kup Srbije: Zvezda u finalu čeka Vojvodinu ili Čukarički

tsc-zvezda-kup-61664
Pedja Milosavljevic/STARSPORT (TSC - Crvena zvezda)

Fudbaleri Crvene zvezde prvi su finalisti Kupa Srbije nakon ubedljive pobede protiv TSC-a u gostima, dok je drugi polufinalni duel između Vojvodina i Čukaričkog prekinut zbog nevremena.

Povezano

Utakmica u Bačkoj Topoli završena je rezultatom 3:0 za crveno-bele.

Domaći tim je bolje počeo meč na TSC areni i mogao je da povede već u sedmom minutu kada je Milan Borjan oborio Stefana Vukića, a arbitar Stanko Ostraćanin pokazao na penal. Međutim, golman Crvene zvezde uspeo je da odbrani jedanesterac napadaču domaćeg tima.

U 16. minutu TSC je postigao gol preko Saše Jankovića, ali je nakon što je pomoćni arbitar podigrao zastavicu VAR potvrdio da je fudbaler domaćeg tima bio u ofsajd poziciji.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT (TSC - Crvena zvezda: Milan Borjan brani penal Stefanu Vukiću)
Pedja Milosavljevic/STARSPORT (TSC – Crvena zvezda: Milan Borjan brani penal Stefanu Vukiću)

Na suprotnoj strani pet minuta kasnije Gelor Kanga je pogodio stativu. A onda je u 36. minutu isti igrač šutirao, lopta je pogodila u ruku Dušana Cvetinovića, a arbirar Ostraćanin je nakon VAR provere dosudio novi jedanaesterac. Kanga je izveo najstrožu kaznu i matirao golmana Veljka Ilića – 0:1.

Na samom startu drugog poluvrermena tim Žarka Lazetića ostao je sa deset igrača, jer je Cvetinović faulirao Pešića i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Zvezdi je od tog trenutka posao bio znatno olakšan i do kraja meča zabeležila je ubedljiv trijumf. Mirko Ivanić je u 72. minutu duplirao prednost, a Kings Kangva iz novog jedanesterca u 73. minutu postavio konačnih – 0:3 za izabranike Miloša Milojevića.

Drugi polufinalni meč između Vojvodina i Čukaričkog prekinut je u 33. minutu zbog jake kiše i nevremena. U trenutku prekida gosti su vodili sa 2:0 golovima Viktora Rogana. u sedmom i Muhameda Badamosija u 27. minutu. Utakmica će se nastaviti u četvrtak.

Finale je na programu 25. maja. Tofej brani Crvena zvezda. Prošle sezone u finalu bila je bolja od Partizana (2:1).