Lučanski senatori jači od vrtića: Silue srušio Voždovac

Silue Mladost
Starsport/Peđa Milosavljević

U poslednjoj utakmici 22. kola Mocart bet Super lige, Mladost je sa 2:0 (0:0) pobedila Voždovac.

Vodeći gol za Lučance postigao je Jakuba Silue u 66. minutu.

Iz Super lige

Posle odličnog centaršuta Varjačića sa desne strane, rezervista u redovima Mladosti nadskočio je odbranu Voždovca i glavom, sa ivice peterca, poslao loptu iza leđa Andrije Katića.

Konačnih 2:0 postavio je Marko Veličković u 83. minutu. Imao je prostora da se namesti i sa 14 metara preciznim, kao tane udarcem, zarije loptu u mrežu beogradskog superligaša. Priredio je Veličković interesantan performans posle gola, izmolio golmana Katića za loptu i iz sve snage poslao je na tribine…

Odlučila su dva gola, a meč u Lučanima prelomio je crveni karton. Od 52. minuta, Voždovac je igrao bez Juniora Flemingsa, napadač je morao van terena zbog udaranje Nikole Andrića bez lopte.

Imali su Voždovčani mnogo zamerki na suđenje Milana Mitića. Nekoliko puta klupa Beograđana burno je reagovala, posle drugog gola Mladosti sevnuo je i crveni karton Urošu Nikoliću, jednom od trenera Voždovca, zaduženom za kondiciju.

Mladost – Voždovac 2:0 (0:0)

Strelci: 1:0 – Silue u 66, 2:0 – Veličković u 83. minutu. Sudija: Milan Mitić (Leskovac). Crveni karton: Flemings (Voždovac) u 52. minutu. Gledalaca: 600.

MLADOST: Stamenković – Andrić (od 59. Silue), Cvetinović, Joksimović – Varjačić, Udovičić, Ćirić (od 46. Veličković), Pejović, Tumbasević (od 90+1. Radivojević) – Ćirković, Frajdej (od 87. Filip Žunić).

VOŽDOVAC: Katić – Krpić, Đurđević, Đuričić, Antonijević (od 81. Lukić) – Pirgić (od 85. Miletić), Matić, Mitrović (od 56. Kolarević) – Vujanović (od 81. Skrobonja), Petrović (od 85. Bubanj), Flemings.

Posle isključenja Flemingsa igrao je samo jedan, domaći, tim.

Za razliku od prvog poluvremena, Mladost je napadala i mogla do ubedljivije pobede.

Znatno iskusniji, izabranici Tomislava Sivića držali su ritam sa igračem više i mirno utakmicu priveli kraju. Isključenje Flemingsa za najmlađi tim superligaškog takmičenja bilo je nenadoknadiv minus.

Sofascore

Lučanci su odličnim prolećnim nizom skočili na peto mesto.

Posle tri uzastopna poraza, Voždovac je deveti, sa 28 bodova.

Mladost će u narednom golu gostovati u Novom Pazaru, gde se očekuje odlična poseta, jer će tribine stadiona biti otvorene posle četiri utakmice zabrane. Voždovac će ugostiti Spartak Ždrepčevu krv.