Luda završnica i remi TSC i Voše, Badamosi za pobedu Čuke

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U poslednja dva meča 29. kola Superlige Srbije u petak su u derbiju kola TSC je u ludoj završnici odigrao nerešeno sa Vojvodinom 1:1, a Čuakrički je pobedio Javor u gostima 2:1.

TSC i Čukarički sada imaju po 59 bodova na drugom i trećem mestu na tabeli, po dva boda više od Partizana.

Činilo se da će TSC upisati sva tri boda u ovom meču ranim golom nakon što je od 17. minuta vodio pogotkom devetnaestogodišnjeg Petra Ratkova.

Novosađani ipak dolaze do izjednačenja i to golom u 90. minutu sa bele tačke – precizan realizator penala bop je Uroš Nikolić.

Nije to bio kraj uzbuđenjima u Bačkoj Topoli. Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Aranđel Stojković pogodio mrežu Vojvodine, kako je izgledalo za pobedu. Ali, skoro šest minuta kasnije, VAR proverom ovaj pogodak je poništen zbog ofsajda.

U Ivanjici se na gol u duelu Javora i Čukaričkog čekalo do 47. minuta kada su gosti poveli preko Mohameda Badamosija.

Svega sedam minuta kasnije Javor dolazi do izjednačenja. Strelac za domače bio je Petar Gigić.

Pauza od novih šest minuta i novi gol. Čovek odluke za ekipu Dušana Kerkeza bio je Badamosi drugim golom na utakmici.

Sedam meseci čekalo se na golove Badamosija, još od dva gola koja je dao za pobedu protiv Vojvodine, ali došli su kada je bilo izuzetno važno.