Milimetarski ofsajd doneo Radničkom tri boda i peto mesto

Fk radnički 1923

Kragujevački Radnički je nastavio seriju dobrih rezultata i na pravi način završio regularni deo sezone. Radnički je slavio na "Krovu" protiv Voždovca rezultatom 2:1.

Radnički je odlično otvorio utakmicu. Gosti su napali od samog početka, a u 11. minutu je već bilo 1:0. Aleksić je asistirao do Đurića koji je postigao gol i „Zmajevi“ su u dobrom ritmu započeli meč.

Nije mnogo prošlo, a Voždovac je izjednačio u 17. minutu preko Đurđevića. Nešković je odlično izveo korner, Đurđević se izvukao i glavom pogodio za izjednačenje. Razgoropadili su se „Zmajevi“, pa je Flemings imao dobru priliku posle solo akcije u 24. minutu. Sve je dobro uradio, osim završnice, gađao je pored desne stative. Gađao je krilni napadač i minut kasnije, ali je ponovo bio neprecizan.

Voždovac – Radnički 1923 1:2 (1:1)

Strelci: 0:1 – Đurić u 11, 1:1 – Đurđević u 17., 1:2 – Vidosavljević u 71. minutu. Sudija: Miloš Milanović.

VOŽDOVAC: Gudžulić – Đurđević, Savić, Lukić, Đuričić (od 77. Antonijević) – Femings, Prigić (od 23. Miletić), Matić, Nešković – Petrović (od 61. Teodorović), Kolarević (od 77. Vujanović).

RADNIČKI 1923: Mladenović – Ćosić, Šerbečić, Mitrović, Dadić – Đurić (od 66. Gluščević) – Vidosavljević, Aleksić, Sali (od 66. Bevis), Zorić (od 46. Ristić) – Ortiz (od 81. Ivelja).

Voždovac je bio konkretniji u prvom poluvremenu, igra je bila na zavidnom nivou, ali realizacija prilika nije, pa je poluvreme završeno nerešenim ishodom.

Kragujevčani su bojažljivo počeli i drugo poluvreme, ali su mrežu zatresli u 60. minutu, međutim, gol Aleksića je poništen zbog ofsajda.

Nastavio je Radnički sa dobrim napadima, a u 71. minutu je Vidosavljević ponovo doneo prednost Kragujevčanima. Mogao je Gluščević u 89. minutu posle centaršuta Ćosića da reši pitanje pobednika, ali je glavom gašao preko gola.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 92. minutu. Prvo je Flemings gađao sa 20 metara i pogodio stativu, a onda je Teodorović natrčao na odbitak i sproveo loptu u mrežu, međutim, milimetarski ofsajd je sprečio Voždovac da dođe do boda.

Radnički ovom pobedom ide sa pozicije pet u plej-of, ima 50 bodova, isto koliko i Vojvodina, dok je Voždovac 14. sa 30 bodova.