Mladost prejaka za Kruševljane, Frajdej prekinuo post

Starsport

Fudbaleri Mladosti su započeli plej-of Super lige u odličnom ritmu, savladali su Napredak na svom terenu rezultatom 3:1.

Silue je u 13. minutu loše reagovao posle centaršuta, glavom uputio loptu ka svom golu, a Stevanović je umalo došao do nje i zatresao mrežu. U 17. minutu je Varjačić centrirao, Tumbasević je odlično glavom gađao, međutim, Savić je blokirao šut i loptu preusmerio u stativu. Velika je šansa bila za Mladost.

Činilo se da će Napredak odoleti naletima domaćina, međutim, u 44. minutu je Leković iskoristio odličnu loptu koju je poslao Udovičić i doneo Mlaodsti zasluženu prednost.

Mladost – Napredak 3:1 (1:0)

Strelci: 1:0 – Leković u 44, 2:0 – Frajdej u 57, 3:0 – Ćirković u 82, 3:1 – Bastajić u 85. minutu. Sudija: Momčilo Marković.

MLADOST: Stamenković – Ćirković, Pejović (od 89. Todorović), Leković, Udovičić (od 64. Bondžulić) – Tumbasević, Varjačić – Silue (od 64. Pribaković), Joksimović, Veličković (od 78. Žunić) – Frajdej (od 78. Bojić).

NAPREDAK: Savić – Tomić, J. Marinković, Stevanović, N. Marinković – Krstić, Sadiković (od 65. Jović) – Stanojlović (od 65. Bojović), Marjanović, Bastajić – Majdevac (od 75. Nenadović).

Drugo poluvreme je počelo kako se prvo završilo. Silue je centrirao loptu sa desne strane, a Frajdej se odlično snašao i akrobatskom završnicom u 57. minutu udvostručio prednost Mladosti.

Napredak je mogao da odgovori u 74. minutu posle dubinske lopte koju je Bojović primirio, istrčao pred Stamenkovića, ali je iskusni golman odlično odbranio i sačuvao mrežu.

Mladost Napredak
Sofascore

Tačku na ovu utakmicu stavio je Ćirković u 83. minutu. On posle odličnog centaršuta iz kornera Pejovića najbolje reagovao i postigao prvenac u dresu Mladosti ove sezone. Utešni gol postigao je Bastajić pet minuta pre kraja utakmice.