Odžačani slavili, Tekstilac u Ivanjicu nosi gol prednosti

Starsport

U prvom meču baraža za popunu Super lige Srbije Tekstilac je na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu slavio protiv Javora – 1:0.

Tekstilac je na samo korak od istorijskog plasmana u Super ligu Srbije. Odžačani su u prvom meču baraža bili bolji od Javora, pa će pred revanš koji će u ponedeljak biti igran u Ivanjici, imati gol prednosti.

Povezano

Po velikom pljusku bolje se snašao nominalni domaćin iz Odžaka, koji je inicijativu iskoristio i stekao je gol prednosti posle prvog poluvremena na stadionu Vojvodine.

Imao je Javor veći posed lopte, ali nije stigao da preterano ugrozi gol rivala. Sa druge strane, Odžačani su to činili nekoliko puta, nije bilo preterano opasno, sve do 33. minuta kad je Ilić igrao rukom u svom šesnaestercu, skrivio je jedanaesterac.

Odgovornost je preuzeo Marković, njegov udarac sa bele tačke odbranio je Manojlović, ali je prvotimac Tekstilca natrčao na obitak i potom ispravio svoju prvobitnu grešku, sa sedam metara ubacio je loptu u mrežu – 1:0.

Mogli su Ivanjičani do izjednačenja u 55. minutu, Brać je posle jednog udarca gostiju kratko odboio loptu, a sa dva metra preko gola je šutirao Eliomar.

Šest minuta kasnije fantastična prilika za Tekstilac, Darko Stojanović je sve sjajno odradio, osim završnog udarca, levom nogom šutirao je zamalo pored gola Javora, iz sjajne pozicije sa devet metara.

U 70. minutu Javor je propustio i poslednju izglednu priliku za izjednačenje, rezervista Todor Petrović zahvatio je loptu glavom sa šest metara, ali je šutirao pored gola Odžačana.

Malo je nedostajalo da Tekstilac stekne i dva gola prednosti, ali nije imao sreće u 84. minutu, Miloš Zličić je fantastičnim udarcem pogodio samo stativu protivničkog gola sa 20 metara.

U drugom duelu baraža za popunu elite sastaće se Inđija i pančevački Železničar, prvi duel biće na programu u četvrtak od 18 časova na stadionu „Lagator“ u Loznici. Revanš će biti igran u Pančevu u utorak.