Partizanova mlađarija odigrala nerešeno sa Lučancima

FK Partizan

U drugom poluvremenu kod crno-belih se povredio Petković, a Gordan Petrić je odlučio da njegov tim meč završi sa desetoricom.

Kombinovani sastav Partizana, bolje rečeno prilično podmlađen, odigrao je nerešeno protiv Mladost iz Lučana – 2:2. Partizan je vodio pogotkom Mihajla Ilića u 17. minutu, Lučanci su preokrenuli preko Jojića iz jedanaesterca 22. i Mirića u 72, ali je remi crno-belima obezbedio Jevremović tri minuta kasnije. Vredna pomena je činjenica da je Partizan gotovo čitavo drugo poluvreme bio sa igračem manje, zbog povrede Mihajla Petkovića.

Povezano

Petrić je načinio mnogo promena u odnosu na sastav koji je igrao protiv ruskog Ahmata, čak je i izabrao drugu formaciju, ovoga puta sa trojicom u poslednjoj liniji.

Uz mlade momke, na terenu su bili iskusniji, Pantić, Dijabate, Jović i Belić. Upravo je Pantić sjajno izveo korner, posle kojeg je odlično reagovao mladi Mihajlo Ilić.

Samo tri minuta kasnije strelac za crno-bele je skrivio jedanaesterac, a siguran realizator najstrože kazne bio je ekstratelantovani prvotimac Lučanaca Nikola Jojić.

Bio je Partizan bolji do finiša prvog poluvremena, ali nije iskoristio dve izgledne prilike. U drugom poluvremenu, Petrić je na teren poslao Miloša Jojića, Petrovića, Vlahovića i Petkovića.

Ovaj poslednji se ubrzo i povredio, ali je odluka stručnog štaba crno-belih bila da do kraja igraju sa desetoricom. Iskusnija ekipa Mladosti je to iskoristila preko veterana Mirića, pa je u 64. minutu povela.

Nešto kasnije, Lučanci su promenili gotovo čitavu prvu postavu, a u 76. minutu Jevremović je posle dodavanja Belića postavio konačan rezultat.